Hakkımızda

Herkül Tarım ve Hayvancılık İşletmeleri Ltd.Şti. 2011 yılında kurulmuş ve 2014 Yılında Avusturya-Almanya dan ithal ettiği Simental Irkı Süt İnekleri ile Edirne nin Süloğlu ilçesinde faaliyete geçmiştir. Çiftliğimiz 200.000 m2 üzerine kurulmuş olup, 30.000 m2 kapalı alana sahiptir. Çiftliğimizde 5 adet sağmal ahır, 1 adet doğumhane, 1 adet sağımhane, 4 ahırlık düve merkezi ve de kendi yem merkezi bulunmaktadır. Çiftliğimiz 1440'ı sağmal hayvan olmak üzere 3000 adet toplam hayvan kapasitelidir. Tam kapasitede günlük süt üretimi 30000 lt olacaktır.

Tesisimiz tümü ile Simental ırkı ineklerden elde edilen yüksek kalite ve içerikte ki sütü, hiç bir işlem görmeden sağlıklı ve hijyenik bir şekilde ÇİĞ SÜT olarak son kullanıcıya ulaştırmak için kurulmuştur. Bu amaç ile, tesisimizde yem merkezinden ahırlara, ahırlardan sağım sistemine kadar her noktada en üst teknoloji kullanılmış olup, hayvan refahı ve süt kalitesi ilk hedef olarak belirlenmiştir.

İneklerimizin sağlığı ve refahı için ahırlarımızda yüksek kalitede kauçuk yataklar, son teknoloji yemleme kilitleri, suluklar ve ışıklandırma mevcuttur. Ahırlarımızda açık gezinme alanları da mevcut olup, ineklerimiz özgürce hareket ederek, istediği an yem, su ve dinlenme yerlerine ulaşabilmektedir.

İneklerimizin sağlığı için bütün ineklerimizde sağlıklarını kontrol eden elektronik tasma (çip) bulunmaktadır. Bu tasmalar ile ineklerimizin sağlığı ve verimleri bireysel olarak bilgisayar sistemi ile kontrol edilmektedir. Sağımhanemizde ineklerimiz hayvan refahının en üst düzeyde tutulduğu rotary (carousel) sağım sisteminde sağılmaktadır. Sistemimiz 200 inek/saat kapasite ile sağım yapabilmektedir.

İneklerimizden elde ettiğimiz süt, bakteri düzeyinin minimum ölçüde tutulması için eşanjör soğutma sistemi ile ani bir şekilde 4 C soğutulmakta ve bu şekilde soğutma tankında muhafaza edilmektedir. Soğutulmuş çiğ süt kendi servis araçlarımız ve bayilerimiz aracılığı ile günlük süt olarak son tüketiciye ulaştırılmaktadır.

Yem merkezinde tümü ile kendi kalite kontrolümüzden geçen hammaddeler ile ineklerimizin yemleri hazırlanmakta, bilgisayar kontrollü yem karma makinamız ile hayvanlara beslenmektedir.
40 a yakın tecrübeli ekibimiz ile birlikte son teknolojiyi kullanan çiftliğimiz 2015 yılında “Hastalıktan Ari Çiftlik” Belgesini ve 2016 yılında da “Avrupa Birliği Onaylı Süt Çiftliği” belgesini almıştır.

Herkül Çiftliği Kimdir ?

Edirne Süloğlu ilçesinde Avrupa Birliği Standartlarında süt üretimi yapan hayvanlarda hastalık olmadığını belgeleyen “Hastalıktan Ari İşletme” belgesine sahip Türkiye’deki sayılı çiftliklerden biridir. Çiftlikte bulunan ineklerin cinsi “Simental” dir. Ülkemizde bulunan ineklerin % 80 i “Holstein” cinsi ineklerdir. Simental cinsi inek sütü, Hoyağ,protein ve kuru madde oranı olarak “Holstein cinsi ineklerin sütünden % 15-20 daha yüksek oranlara sahiptir. Dolayısı ile Herkül Çiftliği’nin üretmiş olduğu süt diğer üretilen sütlerin % 80 inden daha  kalitelidir.

Herkül Çiftliği kendi üretmiş olduğu  İstanbul’da  Perakende çiğ süt satış için üretim ve dolum izni almış ilk firmadır. Perakende süt satabilmek için çiftliğin  “Hastalıktan Ari işletme” belgesine sahip olması gerekmektedir.

Diğer Ticari Faaliyetlerimiz

  • Toptan Süt satış
  • Simental buzağı satışı
  • Gebe düve satışı
  • Gübre satışı
  • Doğal gübre satışı

Sosyal Medya

Belgelerimiz

Hastalıktan Ari İşletme Belgesi
Avrupa Birliği Onaylı Süt Çiftliği
T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı Onaylı